İçerik etiketlendi: ‘MEHMET MELENGEÇ’

KOCADON EKİBİYLE KILIÇDAROĞLU’NA ÇIKTI

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Anasayfa, Gündem, Politika, Yaşam

chp genel merkezi  (3)Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 10 Kasım Atatürk’ün 76. ölüm yıl dönümünde Anıtkabir’e yaptığı ziyaretin ardından CHP Genel Merkezi’ne geçerek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.  10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle beraberindeki Bodrumlu heyet ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın kabrine kırmızı karanfil bırakan Başkan Mehmet Kocadon, ziyaretin ardından ise CHP Genel Merkezi’ne geçti. Başkan Kocadon’a ziyaretinde Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Meclis Üyeleri; Güneri Günaydın, Mehmet Durmaz, Niyazi Atare, Refik Ülgen, Mehmet Melengeç ve Özden Baysal ile B.B.Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya ve BESİAD Başkanı İlhami Özden’den oluşan Bodrumlu heyet de eşlik etti. 

CHP’NİN MECLİS ÜYESİ ADAY LİSTESİ

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Anasayfa, Gündem, Politika, Yaşam

Bodrum CHPde meclis uyesi adaylari icin meyil yoklamasi yapildi (8)CHP Meclis üyesi adaylarını Yüksek seçim kuruluna verdi.  İlk sırada Mustafa Saruhan yer alırken ikinci sıraya İl Genel Meclisi üyesi Önder Batmaz, üçüncü sırada ise Taner Uslu dördüncü sırada Yalıçiftlik Belediye Başkanı İsmail Altındağ yer aldı.  Temayül yoklamasından birinci sırada seçilen Niyazi Atare beşinci sırada yer aldı. Kontenjanda Dursun Göktepe birinci sırada, Mehmet Özalın 2. Sırada, geçtiğimiz günlerde CHP’ye katılan geçmiş dönem Belediye Başkanı Tuğrul Acar’da 3 sıra kontenjan adayı oldu.

MEHMET MELENGEÇ’İN PEDASA HASASİYETİ

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Anasayfa, Gündem, Yaşam

DSC_0206Konacık Adayeri Mevkii Hamasa bölgesinde Gavur Avlusu Harabeleri civarında süren inşaat çalışmalarının tarihi kalıntıların sınırına kadar gelmesi Konacıklıların tepkisine neden oldu.

Leleg Uygarlığı Pedasa Koruma Ve Yaşatma Derneği  başkanı Mehmet Melengeç’e bir çoban tarafından yapılan ihbarla ortaya çıkan olay üzerine Kaymakamlık, Bodrum Kalesi yetkilileri ve Muğla Üniversitesi Arkeoloji bölümü devreye girdi.  Prof. Dr. Adnan Diler Bodrum Kalesi arkeologları tarafından süren sondaj kazılarını ziyaret ederek bilgi aldı.

YENİ YILDA ESKİ BODRUM

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Anasayfa, Gündem, Yaşam

IMG_1974Leleg Uygarlığı Pedasa Koruma ve Yaşatma Derneği hazırladığı yılbaşı etkinliğiyle bir kez daha Bodrum’un geleneklerine sahip çıktı.

Dernek üyeleri ve aileleri elbirliği ile yaptıkları yerel yiyecekler ile 2014’ü de Bodrum kültürünü yaşatarak karşıladılar.

Gümbet dolgu alanında faaliyet gösteren Bodrum Belediye Kafede  düzenlenen Eski Bodrum Yılbaşı Şenliğine başta Leleg Uygarlığı Pedasa Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Melengeç olmak üzere yönetim kurulu üyeleri ve aileleri ile çok sayıda derneğe gönül veren vatandaşlar katıldı.

BODRUM KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ GENEL KURULU YAPILDI

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Anasayfa, Gündem, Yaşam

DSC_005822 Aralık Pazar günü Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde yapılan Bodrum Küçük Sanayi Sitesi’nin Genel Kurul’unda Kocadon fırtınası esti.

Açılış konuşmasında Kocadon “Turizmle geçinen Bodrum’un gizli kahramanları siz küçük sanayi esnafıdır, her türlü hizmet sektörüyle turizmin arkasında siz gizli kahramanlar var, kapı, pencereden, araba kaportasına, gulet yapımından,  torna tesviyeye Bodrum’un yükünü sizler üstleniyorsunuz. Ben de size gerekli tüm desteği sağlayacağım, siz benim esnafımsınız, sizin karnınız doymazsa, bu benim sorumluluğumdur. Kooperatif yönetimiyle çalışmalarımız güzel gidiyor, hepimiz zor zamanlar geçirdik, ben zorda iken siz arkamda durdudunuz, şimdi ben sizin arkanızdayım, sizin hakkınızı ben savunacağım” diyerek salonda alkış tufanı kopardı.

KARAADA BODRUM KAHVALTISININ 4. DÜZENLENİYOR

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Anasayfa, Gündem, Yaşam

karaada kahvaltısı davetiye_Leleg Uygarlığı Pedasa Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından 4 yıldır düzenlenen Karaada Bodrum Kahvaltıları bu yılda 20 Ekim Pazar günü Karaada’da  gerçekleşecek. Geleneksel Bodrum kahvaltısında köy ekmekleri, süngerci peksimeti, çekişte zeytin, gözleme, keçi peyniri, çökelek, köy yumurtası, sarma ve börekten oluşuyor. Etkinlikte ayrıca arkeolog eşliğinde Karada gezisi, Bodrum bestekarların yöresel müzikleri, yöresel düğün ve çocuk oyunları ile yaşlılarla Bodrum sohbetleri yer alacak.

Etkinliğe katılmak isteyenler Kumbahçe iskelesi Halikarnas önünden sabah 10:00 kalkacak teknelerle Karaada’ya  gidebilecekler.

İrtibat İçin Mehmet Melengeç : 532 737 75 55

ŞAMPİYON İÇİN YEMEK DÜZENLENDİ

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Spor

Konacık Belediyesi’nin katkılarıyla, namağlup olarak şampiyon olan ve 2. amatör kümeden 1. amatör kümeye çıkmaya hak kazanan Konacıkspor yemek düzenlendi.
Gümbet Bağevleri Restaurant’ta yemeğe; Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ile Belediye Meclis Üyeleri, MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, AKP Bodrum İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri, Konacıkspor Kulübü Başkanı Mehmet Melengeç ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Bodrumspor Kulübü Başkanı Rıza Karakaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Konacık Belde Başkanı Ecz. Burak Söğütlü, iş adamları ve çok sayıda spor severler katıldı.

KONACIKSPOR DAYANIŞMA PİKNİĞİNDE BULUŞTU

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Anasayfa, Gündem, Spor

Konacık Belediyesi ve Konacıkspor Kulübü işbirliğinde, sporcuları ve aileleri için dostluk ve dayanışma pikniği düzenlendi. Pedasa Antik Kenti Etkinlik Alanı’nda düzenlenen pikniğe; Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ile Belediye Meclis Üyeleri, Konacıkspor kulübü Başkanı Mehmet Melengeç ile Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Konacık Belde Başkanı Burak Söğütlü ile sporcular ve aileleri katıldı. Pikniğe katılan Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ile beraberindekiler ve sporcular, piknikte çalan canlı müzikte yöresel şarkılar eşliğinde oynadılar. Etkinlikte ayrıca sporcular düzenledikleri futbol maçı ile keyifli dakikalar geçirdiler.

MOTİVE BAŞKAN’DAN, GOLLER KONACIKSPOR’DAN

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Spor

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, İkinci Amatör Küme’de yer alan Konacıkspor ile Yalıçiftlik Spor arasında oynanan maçı taraftarlarla birlikte izleyerek, Konacıkspor’u yalnız bırakmadı. İkinci Amatör Küme grup maçlarında karşı karşıya gelen Konacıkspor ile Yalıçiftlik Spor arasında oynanan maçı, Konacıkspor 3-0 kazandı.
Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ile Belediye Meclis Üyeleri, Konacıkspor Kulübü Başkanı Mehmet Melengeç ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve MHP Konacık Belde Başkanı Ecz. Burak Söğütlü maçı onlarca taraftarla birlikte izledi.
Maçın ilk düdüğü ile birlikte Konacıksporlu taraftarlar yaptıkları tezahüratlarla maç boyunca hiç susmadılar.
Konacıkspor takımının ve Kulüp Başkanının yanında olmak için Meclis Üyeleri ile birlikte maçı izlemeye geldiklerini belirten Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun şunları söyledi;
“İnşallah bugün burada iyi bir maç olacak. İyi bir lig diliyoruz. Takımımızdan bugün galibiyet bekliyoruz. Bizler hem Konacık Belediyesi olarak hem de Belediye Başkanlığı olarak takımımızın ve kulübümüzün yanında her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Maçı da izleyeceğiz, inşallah iyi bir maç olacak.”
Yalıçiftlik Spor ile oynanacak bu maçın kendileri için çok önemli olduğunu belirten Konacıkspor Kulübü Başkanı Mehmet Menengeç; “Bu maç bizim için çok önemli. Bunu da yenersek, şampiyonluğumuza bir adım daha yaklaşmış olacağız. Konacık Belediye Başkanımız her zaman bizim yanımızda ve bizlere hep destek veriyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

TOSUN’A SPORCULARDAN ZİYARET

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Anasayfa, Spor

Konacıkspor Kulübü Başkanı Mehmet Melengeç ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve futbolcular, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’u ziyaret ederek, spora ve kulüplerine vermiş oldukları destek için teşekkür ettiler.

Spor Kulübüne verdiği desteklerden dolayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’a teşekkür ederek sözüne başlayan Konacıkspor Kulübü Başkanı Mehmet Melengeç; “Konacıkspor’a verdiği desteklerden dolayı Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Kulübümüzün tesisleşmesi konusunda belediyemiz ile ortakla çalışmalarımız sürüyor. Şuandaki en büyük hedefimiz Konacıkspor için standartlara uygun bir futbol sahası kazandırmak. Böylece Konacık halkının maçlara daha rahat katılacağını ve taraftar gücüyle takımın hem moralinin hem de başarısının artacağını düşünüyoruz” dedi.

Ziyaret için Konacıkspor Kulübü Başkanı ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve futbolculara teşekkür eden Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun şunları söyledi:

“Konacık Belediyesi ve Konacıkspor Kulübü olarak birlikte hareket ederek; spor, sporun alt yapısı, takımın altyapısı ve kulübün altyapısı ile ilgili konularda ne yapılması gerekiyorsa, teker teker yapmaya devam edeceğiz. Öncelikle açık spor salonu yapılması konusunda planlamamız var. Çünkü takımız için Anadolu Lisesi bahçesinde tahsil ettiğimiz saha yeterli gelmemektedir. Yeni bir sahanın yapılması ile birlikte vatandaşlarımızın da maça olan ilgisi artar ve daha rahat maç seyredebilirler. Spor Kulübümüze desteklerimiz devam edecek.”

Konacıkspor Kulübü Futbolcuları Belediye Başkanı Mehmet Tosun’a, desteklerinden dolayı çiçek hediye ettiler.