İçerik etiketlendi: ‘cemil ipekçi’

CEMİL İPEKÇİ’DE BODRUM BELEDİYE’SİNE İSYAN ETTİ

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Anasayfa, Gündem, Yaşam

cemil ipekçi-001Bodrum Devlet Hastanesi’ne sahilde böcek ısırması nedeniyle gelen Cemil İpekçi Bodrum Belediyesi’ni çalışmamakla suçladı.Torba’da yaşayan ünlü karikatürist Bedri Koraman’dan sonra Cemil ipekçi’de Bodrum belediyesinden şikayet etti. Sahilde böceklerin cirit attığını vurgulayan İpekçi Bodrum halk plajında denize donla giren vatandaşlara ve göz yuman zabıta ekiplerine de isyan etti. İpekçi “Halk plajına girmenin bedelini mi? Ödüyorum. Çöp tenekeler evimin sokağında içinden çöpler alınıyor ama herhangi bir hijyen çalışması yapılmıyor. Defalarca sayın Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u uyardım. Sahilde çöplerle yüzüyoruz. Halk plajını kullanan birisiyim. Geçen gün halk plajında donlarla denize giriyorlar. Niye halk plajı diye o zaman bende çıplak gireyim denize. Kadınımız var kızımız var.

Belediye zabıtanın kanunen açık alanlarda bir zabıta bulundurma mecburiyeti var.  Arıca halk plajında can kurtaran bulundurulması gerekiyor. Belediye için bu kadar zor mu?

MANKENLERE TAŞ ÇIKARTLAR

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Anasayfa, Gündem, Yaşam

DSC_0141-001Bodrum’da Cemil  İpekçi Moda  ve  Tasarım Atölyesi’ne devam eden ve bir moda tutkunu olan Gülay Erkal ilk defilesi büyük beğeni topladı. “Anadolu’nun Renkleri”  adlı defilede el emeği göz nuru elbiseleri Bodrum’da    yaşayan  değişik  meslek gruplarından gönüllü amatör mankenler taşıdı. Profesyonel mankenlere taş çıkartan mankenler göz kamaştırdı. Defilenin sunuculuğunu ise Gülay Erkal imzalı elbisesi ile eski Türkiye güzellerinde, mankenlik ve zarafet eğitmeni  Yıldız Arhan Mavitan yaptı. Defile Vittoria Club Bodrum’da düzenlendi. 

İPEKÇİ; HEP AYKIRI ÇİÇEKLERİ SEVDİM

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Anasayfa, Gündem, Yaşam

Moda dünyasının önemli tasarımcılarından Cemil İpekçi hayatını kaleme aldığı”Affedin Beni “adlı kitabını İstanbul’dan sonra yaşamında çok önemli bir yer tutan ve uzun yıllar yaşadığı Bodrum’fa tanıttı. İpekçi, Midtown ve LZVV Otelde düzenlenen iki etkinlikte Bodrumlularla buluştu. Hayatını ve görüşünü anlattığı Destek Yayınları tarafından piyasaya çıkarılan “Affedin Beni” adlı kitabını bu kez Bodrumlu dostları ve sevenleri için imzaladı, bol bol fotoğraf çektirdi. İpekçi, “Aykırı ” bir kişiliğim var, hep aykırı çiçekleri sevdim. Saksıda olanı değil de duvar dibine sıkışmış olanı, çünkü o hür..” diyerek hayat görüşünü özetliyor.

CEMİL İPEKÇİ’NİN TASARIM DEFİLESİ BÜYÜLEDİ

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Gündem, Yaşam

Bodrum Belediyesi & Cemil İpekçi Moda ve Tasarım Atölyesi’nde 01.08.2011- 01.09.2012 tarihleri arasında düzenlenen eğitim çalışmalarına katılan kursiyerlere katılım belgesi verildi. Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’ndeki törende ayrıca kursiyerlerin kendi ürettikleri 47 kıyafetten oluşan bir de defile yapıldı.

Sertifika töreni ve defileyi Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire, Bodrum Moda Tasarım El Sanatları Derneği Başkanı Hülya Kocadon, modacı Cemil İpekçi ve kalabalık bir vatandaş topluluğu izledi.

CEMİL İPEKÇİ AFFEDİN BENİ

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Gündem, Yaşam

Bodrum’da yaşayan Cemil İpekçi’nin aslen Erzurumlu olması itibari ile de yakın hissettiği doğu insanını, hayatını ve yaşadıklarını kaleme aldığı Bir Doğu Masalı dediği “Affedin Beni” adlı kitabının tanıtımı için Bodrum’u seçti. 9 Aralık 2012 Pazar günü saat 19;00, Bodrum LVZZ Hotel’de gerçekleşecek tanıtım gecesine moda ve sanat dünyasından ünlü isimler katılacak. 

TASARIM ATÖLYESİ’DEN DÖNEM SONU DEFİLESİ

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Anasayfa, Gündem, Yaşam

Bodrum Belediyesi ve Cemil İpekçi Ortak Sosyal Sorumluluk Projesi adı altında Bodrum Belediyesi & Cemil İpekçi Moda ve Tasarım Atölyesi’nde 01.08.2011- 01.09.2012 tarihleri arasında düzenlenen eğitim çalışmalarına katılan kursiyerlere katılım belgesi verilecek. Ayrıca törende kursiyerlerin kendi ürettikleri ürünlerden oluşan Dönem Sonu Defilesi yapılacak.

İMREN AYKUT’TA ESTETİKLİLER KERVANINDA

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Anasayfa, Gündem, Yaşam

Eski Devlet ve Çevre Bakanı İmren Aykut her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz tatilini Bodrum’da geçiriyor. Tatilde olduğu günlerde çeşitli kültürel etkinliklere katılan İmren Aykut, İskele Meydanı’ndaki Bodrum Belediyesi Cemil İpekçi El Sanatları Tasarım Atölyesi Satış Noktası’nı da gezdi. İmren Aykut’ta estetikliler kervanında olduğu yüzünden okunuyor. Tasarım Atölyesi’nde hazırlanan kıyafetleri tek tek inceleyen, görevlilerden bilgi alan ve çok beğendiğini söyleyerek tebrik eden İmren Aykut daha sonra 10. Uluslararası Bodrum Bale Festivali’ndeki temsili izlemek üzere Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’ne geçti.

ZENNE FİLMİNE TAM NOT

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Gündem, Sinema, Yaşam

Türkiye’de çok ses uyandıran sıradışı film Zenne, Oasis Cinemarin’de gösterime girdi. Bodrum’da özel gala yapılan film yoğun ilgi gördü.
Cinemarine sinemalarında özel gösterimi yapılan ‘Zenne’nin galasına Cinemarine Sinemaları işletmecisi Cenk Sezgin; yönetmenler Caner Alper, Mehmet Binay, filmde oynayan İtalyan sanatçı Giovanni Arvaneh, filmin başrol Oyuncusu Kerem Can’ın babası yat yapımcısı Mete Can, ünlü modacı Cemil İpekçi ve çok sayıda sinemasever katıldı. Zenne filminin başrol oyuncularından Kerem Can ise bir televizyon programına konuk olduğu için filmin galasına katılamadı.

Filmin yönetmenlerinden Caner Alper, “İzleyicilerle buluşmak çok güzel oluyor, her şehirde farklı isimlerden insanlarla bir araya geliyoruz. Filmi daha önce duyan ve merak edenler geliyor. Filmde en çok merak edilen ise tehdit alıp almadığımız oluyor. Ama hiç bir tehdit almadık. Türkiye buna hazırmış” dedi.

Filmin diğer yönetmeni Mehmet Binay ise, “1 saat planlanan sohbetler 2-3 saatlere kayıyor. Biz Antalya Altın Portakal’dan beri defalarca özel gösterimler yapıp bu meseleyle konuşma fırsatı bulduk. Pek çok üniversitede vizyondan sonra özel yorumlar ve sohbetler yapmak isteniyor. İstanbul 26 Ocak’da Zenne ile kapanacak, yurt dışından ünlü bir aktör ise sunumunu yapmak için gelecek. Biz bu kadar olumlu tepkiyi ve Türkiye’nin böylesine bir meseleyi bu kadar sıcak karşılamasını ve vicdanını yaşamasını beklemiyorduk” dedi.

Ünlü modacı Cemil İpekçi ise filmin çok normal olduğunu ve Türkiye’nin bu konuda bilinçlenmesi gerektiğini belirterek, “Bu sadece Türkiye’de olan bir sorun değil. Dünyada olan bir sorun. Cinsel tercih diyorlar, cinsel tercih diye bir şey yoktur, sapkınlık diye bir şey de yoktur. Ama artık uyanan bir Türkiye var. Filmi seyredeceğiz ondan sonra yorumları yaparız” dedi.

Daha sonra film izleyen yönetmenler söyleşi için sahneye çıktı. Seyircilerin sorularını yanıtlayan yönetmenler oldukça olumlu ve güzel tepkilerle karşılaştı.

Filmin sonunda Cemil İpekçi de yorum yapmaktan kaçınmadı. Filmde en çok hoşuna giden rolün eş cinseli oynayan Ahmet’in babası olduğunu ifade ederek, “Türkiye’deki eş cinselliğe bakışları üç aşağı beş yukarı görüyoruz. Bu filmdeki en önemli kısım babasının da eş cinsel olması. Türkiye’de olan en büyük sahtekarlık toplum baskısından dolayı evleniyor, çocuk yapıyor ama evlendiği ve çocuğu olduğu sürece kabul görüyor. Ben kendi hayatımdan çok iyi hatırlıyorum belirli bir yaştayken babaannemin bana ‘Evlen evladım, çocuğun olsun zararı yok biz de duyardık bir zamanlar, işte böyle bir şeyler duyardık ama evlenirlerdi’ dediklerini biliyorum. Filmde babanın rolünü eksik gördüm. Belki bir senarist çıkar da bu baba rolünü işler belki” dedi.

İpekçi filmi çok beğendiğini ifade ederek sinemadan ayrıldı.

MODA VE TASARIM ATÖLYESİ

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Gündem, Kültür, Yaşam

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Garnizon Komutanı Albay Ahmet Şevki Ulugün ve Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hayati Keskin Bodrum Belediyesi Cemil İpekçi Moda ve Tasarım Atölyesi’ni ziyaret etti.

 

Atölye hakkında bilgi veren modacı Cemil İpekçi, Bodrumlu hanımların yün veya oya olsun ellerinden işlerini düşürmediklerini, kendisinin de hanımlara güncel bilgiler verdiğini, modern sitillerle, farklı ve değişik çalışmalar yaptırdığını, ortaya çıkan ürünleri İskele Meydanı’ndaki satış noktasında satışa sunduklarını belirtti. Bodrum Belediyesi Cemil İpekçi Moda ve Tasarım Atölyesi’ne müracaat eden hanımlar arasında gelir düzeyi düşük ve yetenekli olan kursiyerlerden ücret alınmadığını söyleyen İpekçi, alınan ücretlerle atölyenin ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti.

 

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediyesi Cemil İpekçi Moda ve Tasarım Atölyesi’nde yapılan tasarımların ve faaliyetlerin çok güzel olduğunu, Bodrum’da gelir düzeyi düşük ya da çalışmak zorunda olan kadınların burada yaptıkları çalışmalarla hem kendisine hem de aile bütçesine katkıda bulunmasının sosyal durum açısında güzel bir çalışma olduğunu söyledi ve Cemil İpekçi’ye çalışmalarının devamını dileyerek teşekkür etti.