CHP’Lİ BODRUM MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLARI TANITILDI

Written by Bodrumca Gazetesi. Posted in Anasayfa, Gündem, Politika, Yaşam

CHP ADAY ADAYLARI-00130 Mart 2014 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bodrum Belediye Meclis Üyesi seçilmek isteyen 96 CHP aday adayı tanıtıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinliğe CHP Muğla il başkanı Mustafa Öztürk, İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP belediye başkan adayı ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Muğla Büyük Şehir Belediye Başkan Aday adayı Fevzi Topuz, meclis üyesi aday adayları ve çok sayıda partili katıldı.

CHP ilçe yönetimi tarafından hazırlanan programda Gençlik Kollarının öğrenci andı ile ilgili hazırladıkları video büyük alkış aldı. Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde düzenlenen tanıtım toplantısında İlçe Başkanı Recai Seymen, Ak Parti hükümetine ağır eleştirilerde bulundu. CHP İlçe Başkanı Seymen konuşmasın geçtiğimiz hafta sonu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla ziyareti sırasında ilan edilen yasakların altını çizerek “AKP hükümetinin, AKP zihniyetinin 11 yıllık iktidarı süresince İleri demokrasi vaadiyle yurdumuz, maalesef fermanlarla her gün yeni bir anti demokratik uygulamanın hayata geçirilmeye çalışıldığı bir yasaklar ülkesi haline gelmiştir…”dedi

Seymen, AK parti ve MHP ye yönelik eleştirilere yer verdiği konuşmasını şu sözlerle tamamladı:” Ama asıl üstünde durmamız gereken konu, sadece aday olmak için siyasal bir hizmetin içinde olmak değil, ne olursa olsun ülkemizin bize ihtiyacı olduğu bu dönemde birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde partimizin ortaya koyduğu siyasi iradeyi kararlılıkla ve fedakârlıkla hayata geçirmek için elimizden geleni yapmaya çalışmak olmalıdır.

Bilmeliyiz ki, Cumhuriyet Halk Partisi kişilerin bir yere gelmesi için değil, halkının mutluluğu ve refahını her şeyin üstünde tutan, bireysel hak ve özgürlüklerle birlikte toplumsal çıkarlar için siyaset üreten 90 yıllık bir çınardır. Bu dev çınarın yeni filizleri olarak, siz değerli aday adaylarımızdan beklentimiz, sadece aday adaylığı noktasında değil, seçimin sonuna kadar, başarıya odaklı katılımcı ve özverili çalışmalarınız olacaktır”

İlçe başkanının konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Cumhuriyet’e sahip çıkılarak  bugünkü  birlik beraberliğin seçim sonuna kadar devam etmesini istedi.

Mehmet Kocadon; “Türkiye’ye ışık olmaya çıkıyoruz çünkü biz Türkiye’nin en medeni insanların yaşadığı bir bölgedeyiz. Zaman zaman belediye hizmetleri aksayabilir, suyumuz akmayabilir iki saat sonra gelir, yolumuz olmayabilir iki gün sonra olur, ışıklandırmamız eksik kalmış olabilir bir hafta sonra yanar ama bu Cumhuriyet gitti gelme gelmez arkadaşlar. Lütfen bunu kapı kapı dolaşıp herkese anlatın. Bizim mücadelemiz Cumhuriyet mücadelesi, laiklik mücadelesi. Bir birimizle kavga ederek iktidara gelinmez, bir birimizin üstüne basarak bir basamak üste çıkmak bize iktidar olmayı sağlamıyor. İktidar Bodrum belediye başkanlığı koltuğu aldığı gün, Laik Cumhuriyet mührünü aldığı gündür iktidar bunu asla unutmayın.

Artık bundan sonra lütfen bir birimizin hakkında konuşmayalım, arkasından yorum yapmayalım. Sayımız belli, seçilecek arkadaşlar belli, keşke daha fazla olsaydı da seçilseydi. ” dedi. Daha sonra kürsüye çıkan Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan aldığı karar ile ilgili olarak şunları söyledi; “Almış olduğum karar benim kararım değil sizlerin kararıydı. Muhtarlarımızla, belde başkanlarımızla, parti büyüklerimle, mahallemdeki arkadaşlarımlar görüştüm ve hep altını çizdiğimiz birlik olmamızın tam zamanı. Mazeret üretmeye, yükün altından kaçmaya, birbirimizle tartışmaya, kavgaya gürültüye gerek yok. Mazeret üretmeye değil çok çalışmaya ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından meclis üyeliği adaylığı için müracaat eden isimler 10′ ar kişilik gruplar halinde sahneye çağrılarak partililere ve basın mensuplarına tanıtıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk aday adaylarının tanıtılmasından sonra kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Öztürk: ”Aday adayı olmak çok büyük bir onurdur. Ben sizlerden bir şey istiyorum. Sosyal yaşamınıza, bedenimize, ülkemizin yapısına el süren iktidara karşı biz seçilsek, seçilmesek, en fazla 22 , 23 kişi belediye meclis üyesi olacak. Ama diğer arkadaşlarımız o onuru ömür boyu yaşayacaklar, Bodrumun tarihi yazıldığı zaman Bodrum Belediye başkanları, ama Cumhuriyet Halk Partisi tarihi yazıldığı zaman,  filan dönemde de biz aday adayıydık diyecekler. Bodrum Belediyesinin alınmasını, büyük şehrin alınmasında büyük katkıları olacağına inanıyorum. Şimdiden bütün arkadaşlarıma başarı diliyorum” dedi. Tanıtımın programı, daha sonra düzenlenen kokteylin ardından sona erdi.

BODRUM BELEDİYESİ   CHP MECLİS ADAY ADAYI BAŞVURU LİSTESİ

SIRA ADI SOYADI

1 ABDİL GÖÇEBE

2 ABDULMECİT POYRAZ

3 ADALET AĞAN

4 ALİ ÖZTÜRK

5 ALİ DEMİRÖZ

6 ALİ GALİP GÜVEN

7 ARİF KARAMAN

8 AYDIN HİLMİ ORHAN

9 BAŞAK YALÇINKAYA

10 BURAK GÖĞERCİN

11 BURHANETTİN ERCAN

12 CAFER DOĞAN

13 CAHİT BİLİROĞLU

14 CENGİZ SARIOĞLU

15 CESUR ÖNCEL

16 CEVAT SOYSAL

17 ÇETİN GÜLTEKİN

18 DİLEK DEMİRTAŞ

19 DURSUN YİĞİT

20 DURSUN GÖKTEPE

21 EKREM BEYLAN

22 EMİNE AYDEMİR

23 EMİNE ŞEYDA KAMACI

24 ERKAN YAKAR

25 EYÜP GÖZÜTOK

26 FATMA SATI

27 FUAT ACAR

28 FUNDA AKÇALI

29 GAMZE ESEDOĞLU

30 GÜNAY GÖKDENİZ

31 GÜNDÜZ SAYLAN

32 GÜNERİ GÜNAYDIN

33 HABİBE ARAS KESER

34 HAKKI MANDALİNCİ

35 HALİL CEVAT KALFA

36 HASİP KONDAY

37 HÜSEYİN ÖZGÜL

38 HÜSEYİN SABRİ BOYACI

39 HÜSEYİN YENGİN ARDA

40 İBRAHİM KABLI

41 İBRAHİM TURAN

42 KENAN AKBAŞ

43 KEZBAN ÇELEN

44 KEZİBAN GÖZDE ÇAKIROĞLU

45 KORAY İŞBİLİR

46 MAHMUT BALCI

47 MAHMUT ÖZBELEN

48 MAHMUT YILDIRIM

49 MAZHAR KARAKAYA

50 MEHMET DURMAZ

51 MEHMET AKDOĞAN

52 MEHMET ÖZALIN

53 MEHMET ÖZIŞIK

54 MEHMET MELENGEÇ

55 MERAL UYAR

56 MESUT CENİKLİ

57 MEVLÜDE YAŞAR

58 MİYASE HAKALAN KARLIOVA

59 MURAT ÇOLAK

60 MUSTAFA COŞKUN

61 MUSTAFA CORTOĞLU

62 MUSTAFA KARA

63 NACİYE TANRIKULU

64 NACİYE BAYIR

65 NARGÜL KOTAN

66 NESRİN ÖZALIN

67 NEŞE GÖKBEL

68 NİYAZİ ATARE

69 NURŞEN KESKİN

70 NURTEN ÇAKICI BIÇAK

71 OSMAN KÜÇÜKYÜZBAŞI

72 ÖMER FARUK DENGİZ

73 ÖNDER BATMAZ

74 ÖZAY KARTAL

75 ÖZDEN BAYSAL

76 ÖZER TOPUZ

77 ÖZLEM ÖZDEMİR

78 REFİK ÜLGEN

79 REMZİ ERGÜN

80 SAADET SELÇUK

81 SALATTİN ERDOĞAN

82 SAYİME DEMİRTAŞ

83 SEMİH NALBANTOĞLU

84 SEVAL AKTAŞ

85 ŞENOL CÖMERT

86 ŞERİFE TÜRK DERİN

87 TANER USLU

88 UĞUR İLHAMİ ÖZDEN

89 YASEMİN BİRLİKDOĞAN

90 YUSUF GÜNAYDIN

91 YÜKSEL CENİKLİ

92 ZEKİ GÖRGÜLÜ

93 ZEKİ GÜNDOĞMUŞ

94 ZEYNEP SANLI

95 ZİYA LEVENT DOĞUÇ

96 ZÜHRA GİRGİN

 Alfabetik sıra ile   düzenlenmiştir

Etiketler:, ,

Yorum Yaz

Daha fazla Anasayfa, Gündem, Politika, Yaşam
BODRUM MOTOSİKLET KULÜBÜ TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONU

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen ve haftasonu Bursa Gemlik’te gerçekleşen organizasyon ile sona eren Türkiye Enduro Şampiyonası E3 B kategorisinde...

Kapat